Informace

Nejprodávanější produkty

Prohlédli jste si

Monoï repelent s citrónovou trávou

1MA

New product

Přírodní repelent spojuje hydratační a výživné účinky monoï a hmyz odpuzující vlastnosti citrónové trávy a léčivé rostliny afrických kmenů s názvem leleshwa. Chrání zejména před komáry, mouchami, ale i exotickým hmyzem na cestách. Repelent má svěží letní vůni citrónové trávy.

 

120 ml

Více informací

275,00 Kč

Více informací

Voňatka citronová (Cymbopogon citratus) neboli citrónová tráva či citronela

Jde o rod asi 45 druhů trav, které mají svůj původ v teplých tropických oblastech jihovýchodní Asie, ale hojně se pěstuje i v Africe, Americe a Austrálii. Citrónová tráva je vysoká, statná, trvalá travina. Všechny části voňatky citronové se vyznačují citronovou vůní. To proto, že buňky po celé rostlině vylučují silice jako citral, nerol, limonen, linalool a geraniol. Také obsahuje flavonoidy, které jsou ceněny pro své na lidský organismu dbře spůsobící antioxidanty. Citrónová tráva se řadí mezi léčivé rostliny, ale její využití je mnohem širší. Velké oblibě se těší v asijské kuchyni, kde je běžně přidávána do čajů, polévek, drůbežích a rybích jídel, pokrmů s hovězím masem a mořskými plody. Esenciální olej se používá jako pesticid a konzervační prostředek, protože má antimikrobiální vlastnosti. V dávné minulosti byla aplikována na prastaré rukopisy z palmových listů jako konzervant. Dezinfekční schopnosti jsou využívány v mýdlech. Velice účinný je jako repelent proti hmyzu, zejména komárům, vyrábí se z něj spreje a svíčky proti hmyzu. Rovněž dokáže odpudit hmyz i na zahradě, například molice, a její zasazení v blízkosti některých druhů zeleniny (například rajčat a brokolice) umožňuje je pěstovat bez použití pesticidů

 
Tarchonanthus camphoratus v Keni nazývaný leleshwa, známý také jako kafrový keř

Tento keř či malý strom dosahuje výšky kolem 6 metrů a je rozšířený v Africe jižně od Sahelu. Větvičky a mladší stonky jsou bíle plstěné stejně jako spodní strany listů, starší listy jsou pak tmavě olivově zelené. V jižní Africe kvete od prosince do května a plodem jsou silně vonící a velmi atraktivní vlnité nažky. Dřevo má odolné a bohaté na aromatické oleje. Využívá se coby tradiční stavební materiál, protože dokáže odolat i termitům a také na výrobu předmětů pro lov jako jsou luky nebo rybářské pruty. Dřevo je rovněž využíváno v kmenové výrobě papíru a je i skvělým palivovým dřívím. Z listů jsou získávány éterické oleje, z nichž Masajové z Keni a Tanazanie vyrábějí deodoranty pro sebe i vůně své domovy. Je používán jako tradiční lék na onemocnění dýchacích cest při zablokování nosních dutin, v dentální hygieně, na bolesti unavených nohou. Bolesti hlavy se léčí inhalací dýmu z hořících zelených listů. Pití nálevu z listů léčí kašel, bolesti zubů, bolesti břicha, pálení žáhy a záněty průdušek. Esenciální olej má vynikající kosmetické a dermatologické vlastnosti, uklidňuje podráždění citlivé pleti, dermatitidu, spáleniny, proleženiny. 

Název Tarchonanthus je odvozen z řečtiny a znamená smuteční květinu, protože "tarchos" je pohřební obřad a "anthos" květina. Není zcela jasné, proč má keř tento název, ale usuzuje se, že jméno může mít co o činění s vůní, kterou keř vydává. Název camphoratus odkazuje na vůni kafru, kterou produkují drcené listy.

Esenciální olej extrahovaný z listů je nejbezpečnější a nejefektivnější přírodní prostředkem pro ochranu před komáry a dalším bodavým hmyzem. Produkt, který obsahuje pouze 0,3% účinné složky, je natolik efektivní, že ochrání na 6 až 10 hodin, čímž zajistí klid od hmyzu i po celou noc.

Tipy na použití

Aplikujte na exponovaná místa vystavená útokům hmyzu. Vyhněte se kontaktu s očima.

 

Složení

96% Monoi de Tahiti Tiki A.O. z Tahiti, hmyz odpuzující směs esenciálních olejů, extrakt z citrónové trávy. Bez parabenů. Obsahuje přírodní antioxidant - vitamín E.

Obsah: 120 ml

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

Monoï repelent s citrónovou trávou

Monoï repelent s citrónovou trávou

Přírodní repelent spojuje hydratační a výživné účinky monoï a hmyz odpuzující vlastnosti citrónové trávy a léčivé rostliny afrických kmenů s názvem leleshwa. Chrání zejména před komáry, mouchami, ale i exotickým hmyzem na cestách. Repelent má svěží letní vůni citrónové trávy.

 

120 ml