Informace

Nejprodávanější produkty

Prohlédli jste si

Mýdlo Ravello kvajáva (guave)

1SAGO

New product

Nejen sběratele obrazů potěší mýdlo s ovocně květinovou vůní v krabičce s obrazem malíře Ravella, představující dvě "Vahine". Ravello je jedním z nejpopulárnějších malířů Polynésie, jeho obrazy oslavují krásu krajiny a exotický půvab Vahine, tedy místních žen.

100 g

Více informací

115,00 Kč

Více informací

Kvajáva hrušková (Psidium guajava)

Pěstuje v tropických a subtropických oblastech po celém světě až do výšky 1500 m nad mořem. Dřevo je odolné proti hmyzu i plísním, plody dorůstají velikosti od meruňky až po grapefruit. Jednotlivé odrůdy mají bílou, růžovou, nebo červenou dužinu, a několik z nich má také i červenou slupku.

Jméno "guava" možná pochází z aravakštiny (jazyka Indiánů Jižní Ameriky a Karibiku), kde "guayabo" znamenalo strom kvajávy a do mnoha evropských a asijských jazyků se dostal přes španělské slovo "guayaba". 

Ovoce chutná nejen lidem, ale je oblíbenou potravinou i pro mnoho savců a ptáků, díky nimž se posléze semena kvajávy rozšiřují.

Dřevo se na Havaji využívá pro uzení masa a také při grilovacích soutěžích po celých Spojených státech. Na Kubě a v Mexiku jsou ke grilování ovoce používány zase listy kvajávy.

V Mexiku je velice populární čerstvá kvajávová šťáva, celé plody jsou důležitou ingrediencí při přípravě punče. Šťáva je často součástí teplých i studených omáček, používá se pro výrobu cukrovinek a alkoholických nápojů. Syrová kvajáva se jí nakrájená na kousky, někdy se špetkou soli a kajenského pepře nebo se směsí koření masala. Vzhledem k vysokému obsahu pektinu je kvajáva široce používána pro konzervaci dalších druhů ovoce, v želé, džemech a marmeládách. Odvar z kvajávových listů je považován za léčivý. Kvajáva je bohatá na vlákninu a vitamín C, jehož obsahuje asi čtyřnásobné množství než třeba pomeranč. Jde o nízkokalorické ovoce, které disponuje řadou tělu prospěšných antioxidantů.

Kvajáva je oblíbená i v kosmetických produktech, především šampónech, pro svou příjemnou vůni. 

François Ravello

Narodil se v jihofrancouzském přístavu Toulon italskému otci a korsické matce. Velice záhy pochopil, že rodné město nedokáže uspokojit jeho touhy po dobrodružství, proto se v sedmnácti letech zapsal k námořnictvu a odplul brázdit oceány a objevovat cizí země a jejich exotické kultury. A také začal pro radost malovat. V roce 1956, během mezipřistání na Tahiti, na ostrovech zakotvil a už zůstal po zbytek života. Nejprve se živil, jak se dalo, lovil ryby, učil ve škole na Markézských ostrovech nebo byl barmanem na Tuamotu.

Profese střídal jednu za druhou, nicméně malování zůstalo pevným středobodem jeho života, radostí a náplní volného času. Ravellova první výstava se uskutečnila v roce 1964 v Papeete a od té doby zůstává věrný jednomu jedinému tématu. Maluje vše, co souvisí s Tahiti, s tímto poetickým světem plným měkkých a teplých barev. Jeho plátna okouzlují naivistickými výjevy z každodenního života ostrovanů – zpodobňují rybáře, Tahiťanky na kolech, nákladní auta vracející se z trhu do vsi, hudebníky a tanečníky nebo třeba kamarády na večírku.

Ravellovu spontánní tvorbu nelze zařadit k některému ze známých směrů. Řídí se pouze svým instinktem a používá unikátní styl, kdy na sebe štětcem lisuje jednotlivé vrstvy barev. Plátna Franoçise Ravella byla vystavována nejen na Tahiti, ale představila se návštěvníkům galerií třeba i v Paříži a Tokiu.

Firma TIKI využila jeho poetických maleb pro krabičky tří svých mýdel, které tím nabývají další hodnoty a stávají se atraktivním dárkovým předmětem.

Tipy na použití

Díky vysokému obsahu monoï mýdlo pokožku nevysušuje, proto je určeno pro všechny typy pleti včetně citlivé a hluboce dehydrované. Napěňte na mokré pokožce a dobře smyjte. Mýdlo zanechává ovocně květinovou vůni kvajávy.

Složení:

30% Monoi A.O. TIKI, esence kvajávy, 70% rostlinné mycí složky.

Bez konzervantů. Bez parabenů. Obsahuje přírodní antioxidant - vitamín E.

Monoï z Tahiti® A.O. Vyrobeno na Tahiti.

Výrobce: Parfumerie TIKI Tahiti

Váha: 100 g

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

Mýdlo Ravello kvajáva (guave)

Mýdlo Ravello kvajáva (guave)

Nejen sběratele obrazů potěší mýdlo s ovocně květinovou vůní v krabičce s obrazem malíře Ravella, představující dvě "Vahine". Ravello je jedním z nejpopulárnějších malířů Polynésie, jeho obrazy oslavují krásu krajiny a exotický půvab Vahine, tedy místních žen.

100 g