Informace

Nejprodávanější produkty

Prohlédli jste si

Mýdlo Ravello zimolez

1SACH

New product

Nejen sběratele obrazů potěší mýdlo s opojně sladkou vůní v krabičce s obrazem malíře Ravella, zpodobňující krásné tváře mladých Tahiťanů. Ravello je jedním z nejpopulárnějších malířů Polynésie, jeho obrazy oslavují krásu krajiny, exotický půvab místních lidí i výjevy z každodenního života ostrovanů.

100 g

Více informací

115,00 Kč

Více informací

Zimolez (Lonicera)

Rod zimolez zahrnuje asi 180 druhů a je rozšířen po celé zeměkouli, nejvíce z nich se vyskytuje v Číně. Název rodu Lonicera získal své jméno podle renesančního botanika Adama Lonicera.

Zimolezy jsou keře, liány nebo nízké stromy s bílými, žlutými, růžovými nebo červenými, často nápadnými a sladce vonícími květy. Využívají se zejména jako okrasné keře a popínavé rostliny díky své schopnosti zakrýt nevzhledná místa, jejich květy navíc poskytují velice intenzivní vůni.

Plody jsou červené, modré nebo černé bobule obsahující několik semen; u většiny druhů jsou plody mírně jedovaté, ale v několika málo případech jsou jedlé a dokonce pěstovány pro domácí použití. Jde o zimolez kamčatský, který je pěstován pro jedlé plody, které mají velký obsah vitamínů C a B a karotenoidů a nazývají se kamčatská borůvka. Plody zimolezu chutnají hlavně ptákům, kteří je díky tomu ve svém trusu rozšířili i mimo jejich původní domovské lokace. Květový nektar, jenž se používá pro kosmetické účely, jedovatý není.

Zimolez má protizánětlivé a močopudné účinky, čistí krev a snižuje horečku. Esence ze zimolezu je využívána při zánětech kůže, svědivých onemocněních a má antibakteriální účinky.

Zajímavé jsou různé jazykové verze jména tohoto keře. V angličtině (honeysuckle) zní doslovný překlad „medokoj“, název odkazuje na sání nektaru. Francouzský ekvivalent chèvrefeuille (kozí list) připomíná zvyk koz (chèvres) pochutnávat si na sladkých květech. Určitě nejzábavnější je řecká verze. Z původního αιγόκλημα (kozí réva, kozí víno) se během staletí tento výraz vyvinul do podobně hláskovaného, ale zcela odlišného sousloví "víno svatých, réva ​​svatých“. Což částečně vysvětluje, proč obyvatelé řeckých klášterů dodnes používají květ zimolezu pro výrobu mýdel a vonných toaletních potřeb.

Vůně zimolezu je opojná a sladká, jde o směs nektarově medové a ovocné tonality. Proto ji využívají přední tvůrci parfémů pro své směsi. Zimolez tak můžeme vystopovat třeba v Burberry London for Women, v Aqua Allegoria od Guerlain, Tommy Hilfiger Tommy Girl Summer nebo v Marc Jacobs Blush.

François Ravello

Narodil se v jihofrancouzském přístavu Toulon italskému otci a korsické matce. Velice záhy pochopil, že rodné město nedokáže uspokojit jeho touhy po dobrodružství, proto se v sedmnácti letech zapsal k námořnictvu a odplul brázdit oceány a objevovat cizí země a jejich exotické kultury. A také začal pro radost malovat. V roce 1956, během mezipřistání na Tahiti, na ostrovech zakotvil a už zůstal po zbytek života. Nejprve se živil, jak se dalo, lovil ryby, učil ve škole na Markézských ostrovech nebo byl barmanem na Tuamotu.

Profese střídal jednu za druhou, nicméně malování zůstalo pevným středobodem jeho života, radostí a náplní volného času. Ravellova první výstava se uskutečnila v roce 1964 v Papeete a od té doby zůstává věrný jednomu jedinému tématu. Maluje vše, co souvisí s Tahiti, s tímto poetickým světem plným měkkých a teplých barev. Jeho plátna okouzlují naivistickými výjevy z každodenního života ostrovanů – zpodobňují rybáře, Tahiťanky na kolech, nákladní auta vracející se z trhu do vsi, hudebníky a tanečníky nebo třeba kamarády na večírku.

Ravellovu spontánní tvorbu nelze zařadit k některému ze známých směrů. Řídí se pouze svým instinktem a používá unikátní styl, kdy na sebe štětcem lisuje jednotlivé vrstvy barev. Plátna Franoçise Ravella byla vystavována nejen na Tahiti, ale představila se návštěvníkům galerií třeba i v Paříži a Tokiu.

Firma TIKI využila jeho poetických maleb pro krabičky tří svých mýdel, které tím nabývají další hodnoty a stávají se atraktivním dárkovým předmětem.

Tipy na použití

Díky vysokému obsahu monoï mýdlo pokožku nevysušuje, proto je určeno pro všechny typy pleti včetně citlivé a hluboce dehydrované. Napěňte na mokré pokožce a dobře smyjte. Mýdlo zanechává sladkou vůni zimolezu.

Složení:

30% Monoi A.O. TIKI, esence zimolezu, 70% rostlinné mycí složky.

Bez konzervantů. Bez parabenů. Obsahuje přírodní antioxidant - vitamín E.

Monoï z Tahiti® A.O. Vyrobeno na Tahiti.

Výrobce: Parfumerie TIKI Tahiti

Váha: 100 g

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

Mýdlo Ravello zimolez

Mýdlo Ravello zimolez

Nejen sběratele obrazů potěší mýdlo s opojně sladkou vůní v krabičce s obrazem malíře Ravella, zpodobňující krásné tváře mladých Tahiťanů. Ravello je jedním z nejpopulárnějších malířů Polynésie, jeho obrazy oslavují krásu krajiny, exotický půvab místních lidí i výjevy z každodenního života ostrovanů.

100 g